Slide background

"Nawet jeśli niebo
zmęczyło się błękitem,
nie trać nigdy światła nadziei."

- Bob Dylan

Slide background

"Nawet jeśli niebo
zmęczyło się błękitem,
nie trać nigdy światła nadziei."

- Bob Dylan

» Zbuduj z nami Dom Nadziei

Zbuduj z nami Dom Nadziei

 

Głównym celem naszego Stowarzyszenia jest DOM. Tak, dom – murowany, z cegły czy bloczków betonowych, drewniany albo innych materiałów ekologicznych. Dom, do którego osoba chora na nowotwór będzie mogła przyjść i skorzystać ze wsparcia i pomocy. Będzie tu psycholog, terapeuta, może lekarz – specjaliści, kompetentne osoby, które będą wyjaśniać jak przebiega chemioterapia i na czym tak naprawdę polega, gdzie w Polsce i na świecie są kliniki specjalizujące się w leczeniu nowotworów i jak do nich trafić.

 

W domu, chory na początku drogi i walki z nowotworem, będzie mógł porozmawiać z osobą, która przeszła ten cały proces – od diagnozy do rekonwalescencji. Chcemy, aby dom był oparciem dla osób chorych i ich rodzin, by nie zostawiać osób z diagnozą ‘”nowotwór” samym sobie, tak jak stało się to w naszym przypadku. Owszem są bliscy, znajomi, przyjaciele, ale potrzebna jest też wiedza fachowa i poprowadzenie za rękę i trzymanie mocno tej ręki, tak, aby chory widział, że nie jest sam i nigdy już sam nie będzie w chorobie. Bo diagnoza, to początek. Milion pytań i ani jednej odpowiedzi. Dom, który chcemy zbudować ma zmienić tę sytuację.

 

Nasz Dom będzie przystanią dla strapionych, miejscem odetchnięcia po trudach walki z chorobą, miejscem, gdzie każdy chory wzmocni swoje siły, nabierze ducha do dalszego działania, uzyska pokrzepienie, odzyska NADZIEJĘ. W DOMU NADZIEI każdy chory będzie mógł uczestniczyć we wspólnych dyskusjach, w grupach wsparcia, warsztatach, konferencjach prowadzonych przez psychologów, psychiatrów i pedagogów, którymi jesteśmy. Potrzebujący dowie się, jak zmienić swoje myślenie, aby utrzymać stan nadziei, aby nie popaść w otchłań depresji. Nauczymy jak zmienić styl życia na taki, który będzie sprzyjał zdrowieniu. Osobom wspierającym chorych wskażemy, jak dbać o siebie i towarzyszyć choremu w procesie zdrowienia.

Chcemy, aby w DOMU każdy znalazł towarzyszy podróży w tej niełatwej wędrówce ku zdrowiu. Pragniemy, aby dom tętnił życiem, atmosferą życzliwości i zapachem potraw z naszej ekologicznej kuchni.

DOM NADZIEI jest naszym szczerym marzeniem. Dzięki Waszej hojności to marzenie może się urealnić. Wierzymy, że tak będzie i to już niedługo. Razem wszystko jest możliwe.

 

Dziękujemy

za wsparcie

© 2020 ZAWSZE Z NADZIEJĄ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Scroll Up