Slide background

"Nawet jeśli niebo
zmęczyło się błękitem,
nie trać nigdy światła nadziei."

- Bob Dylan

Slide background

"Nawet jeśli niebo
zmęczyło się błękitem,
nie trać nigdy światła nadziei."

- Bob Dylan

Aktualności

Relacja ze spotkania w Policach z dnia 9 listopada

Za nami drugie spotkanie z cyklu „Powrót do zdrowia – radzenie sobie z emocjami w chorobie nowotworowej”. W sobotę 9 listopada br. zaprosiliśmy mieszkańców Polic do Miejskiego Ośrodka Kultury, by wspólnie zastanowić się, co zrobić, by emocje stały się naszym sprzymierzeńcem w walce z chorobą, by poprawić jakość życia i wyrwać się ze stanu beznadziei.

Podobnie jak na spotkaniu w Szczecinie – przewodnikami po naszych rozważaniach byli eksperci – lekarze psychiatrzy: Beata Nicewicz i Marek Juraszek oraz psychologowie: Tamara Wacholc i Małgorzata Keck. Specjaliści przekonywali, że kondycja psychiczna osoby chorej może wspierać lub blokować leczenie onkologiczne, umiejętne radzenie sobie ze stresem, zminimalizowanie poziomu lęku to warunki niezbędne, by podjąć skuteczną walkę z chorobą. Niezmiernie ważnym elementem procesu zdrowienia jest również wspierające otoczenie – osoby najbliższe. Jak się z nimi komunikować? Jak powiedzieć dziecku o swojej chorobie? Co mogą zrobić najbliżsi, by zmniejszyć ból i stres chorego? Na te pytania również poszukiwaliśmy odpowiedzi podczas spotkania.

Warto dodać, że w Policach gościliśmy TVP Szczecin, która przedstawiła krótki reportaż o aktywności Stowarzyszenia w Kronice Obraz Dnia. Serdecznie dziękujemy!

Z przeprowadzonych dotąd ankiet i rozmów z uczestnikami spotkań wnioskujemy, że chorzy są zainteresowani udziałem w warsztatach Terapii Simontona, ciekawi ich również tematyka diety w chorobach nowotworowych i suplementacji. Będziemy robić co w naszej mocy, by pozytywnie odpowiedzieć na Państwa potrzeby!

 

Zdjęcia:

Dziękujemy

za wsparcie

© 2020 ZAWSZE Z NADZIEJĄ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Scroll Up