Slide background

"Nawet jeśli niebo
zmęczyło się błękitem,
nie trać nigdy światła nadziei."

- Bob Dylan

Slide background

"Nawet jeśli niebo
zmęczyło się błękitem,
nie trać nigdy światła nadziei."

- Bob Dylan

Aktualności

Relacja ze spotkania w Golczewie z dn 23 listopada wraz z podsumowaniem projektu

Spotkaniem w Golczewie w dn. 23 listopada br. zakończyliśmy realizację projektu „Powrót do zdrowia – o emocjach w chorobie nowotworowej”. Przewodnikami po trudnych tematach dotyczących kondycji psychicznej, pozytywnego i negatywnego wpływu stresu na funkcjonowanie w chorobie nowotworowej oraz relacji z rodziną były: Marzena Piechowska – psycholog, Tamara Wacholc – psychoonkolog, terapeuta rodzinny oraz Beata Nicewicz – lekarz psychiatra.

Na projekt „Powrót do zdrowia” złożyły się trzy spotkania – w Szczecinie, Policach i Golczewie. Spotkania toczyły się wokół tematu: Jak radzić sobie z emocjami w chorobie nowotworowej? Uczestnicy uczyli się technik relaksacji, radzenia sobie ze stresem, redukowania negatywnych emocji. Rozważaliśmy, jak w codziennym życiu zmieniać złe nawyki w trosce o zdrowe emocje i jaki wpływ te emocje mają na naszą kondycję fizyczną. Rozmawialiśmy nie tylko o destrukcyjnym, ale także konstruktywnym wpływie stresu na organizm, który może mobilizować i motywować do działania.

Uczestnicy zdobyli także wiedzę na temat nowoczesnych metod psychoterapii, m.in. Terapii Simontona, która skierowana jest do osób chorobą nowotworową.

Programem objęliśmy ok. 100 osób – mieszkańców Szczecina, powiatu polickiego i kamieńskiego. Realizacja programu była możliwa dzięki Programowi Marszałkowskiemu Społecznik, a także uprzejmości Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca w Szczecinie.

Dzięki przeprowadzonym ankietom, a także rozmowom z uczestnikami, dowiedzieliśmy się, jakie zagadnienia najbardziej interesują osoby dotknięte chorobą. Odpowiadając na te potrzeby, przygotowaliśmy program warsztatów psychoterapeutycznych według dra Carla Simontona. Już w marcu 2020 r. w Szczecinie będą mogły odbyć się po raz pierwszy (!) i całkowicie bezpłatne dla uczestników warsztaty prowadzone przez uznanego specjalistę, psychologa i psychoterapeutę dra Macieja Skibińskiego.

Ubiegamy się o dotację w ramach Programu Społecznik, niezbędną do przeprowadzenia projektu. Warunkiem, byśmy mogli zrealizować to przedsięwzięcie, jest uzyskanie jak największej ilości głosów mieszkańców Szczecina.

Następne projekty i pomysły Stowarzyszenia „Zawsze z Nadzieją” już wkrótce!

 

Dziękujemy

za wsparcie

© 2020 ZAWSZE Z NADZIEJĄ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Scroll Up